هک کردن Blackphone از طریق پیام متنی

 

دستگاه تلفن همراه BlackPhone که با عنوان دستگاهی ضد نفوذ در برابر جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی آمریکا روانه بازار شده است، به نظر می‌رسد از طریق پیام‌های متنی قابل هک کردن است.

  • هک کردن Blackphone از طریق پیام متنی
  • ۱۸ بهمن ۱۳۹۳

محققان امنیتی به تازگی اعلام داشتند که تلفن همراه BlackPhone به کدهای مخرب پیام‌های متنی آسیب پذیر بوده و به راحتی هک می‌شوند.
از دیدگاه هکرها، دستگاه بلک‌فون هدفی محسوب می‌شود که صاحبان آنها حاضرند مبلغی معادل 630 دلار را برای حفاظت از اطلاعات خود پرداخت کنند. معمولا افرادی که این گوشی را خریداری می‌کنند، با پیام‌ها و تماس‌های فراوانی در ارتباط هستند که ارزش حفظ نگهداری‌شان برای آنها بسیار مهم است.
در اواخر سال 2014 هکری با نام مارک دود (Mark Dowd) موفق شد آسیب‌پذیری را در دستگاه بلک‌فون شناسایی کند که باعث سوء استفاده هکرها از راه دور در این دستگاه می‌شد. وی پس از شناسایی این آسیب‌پذیری اعلام داشت که هکرها به راحتی می‌توانند کنترل دستگاه را به طور کامل در اختیار خود بگیرند. آسیب‌پذیری در برنامه Silent Text قرار دارد و برای رمزگذاری پیام‌های متنی به کار گرفته می‌شود. 
بلک‌فون و برنامه متن خاموش آن (Silent Text)، زمانی ایجاد شدند که قیام‌های فراوانی بر ضد جاسوسی جهانی آژانس امنیت ملی آمریکا شکل گرفت. در حالی که هنوز معلوم نیست چه تعداد بلک‌فون فروخته شده است، اما تا به الان بیش از 50 هزار دانلود برنامه Silent Text صورت گرفته است.

ثبت نظر

"سفیر سیستم" نظراتی را كه حاوی توهین است، منتشر نمی كند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید